MAKK SPOR

Güzellik

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:00 - 23:00 09:00 - 23:00 09:00 - 23:00
Kirpik Lifting

 

Kirpik Lifting

Kirpik Lifting Nedir, Püf Noktaları Neler?

Kirpik Lifting, son zamanda kadınların ilgi odağı haline gelmiştir. Kirpiklere zarar vermemesi, uzun süreli kullanımı ve kolay uygulanabilmesi sebebiyle çok tercih edilen bir uygulamadır.

Lifting, kirpiklerinizin daha uzun, hacimli, kavisli ve daha belirgin görünmesini sağlıyor.

Kirpik lifting; kirpiğinize dışarıdan herhangi bir ekleme yapılmadan, kıvırma ve boyama işlemidir. Halk arasında kirpik kıvırma olarak da adlandırılmaktadır.

Bu sayede kirpikleriniz daha hacimli, uzun ve kavisli bir görünüme kavuşuyor.

Aynı zamanda kirpiğe keratin bakımı da yapıldığından, kirpikte herhangi bir dökülme veya hasar meydana gelmemektedir. Bu işlemlerle birlikte kirpik gürleştirme amaçlanmaktadır.

Kirpik lifting uygulamasını çoğu güzellik merkezi yapmaktadır.

Kullanılan malzemelerin kalitesi, gittiğiniz merkezin hijyeni ve uygulama becerisine göre alacağınız sonuçlarda da farklılıklar olabiliyor.

 

Salonumuzda Kirpik Lifting Nasıl Uygulanır?

Kirpik lifting, yapılışı zor olmayan ama oldukça dikkat gerektiren bir uygulamadır.

 

Uygulama aşamaları :

  1. İşlemlere başlamadan önce, kirpikler uzman tarafından temizlenerek yağ ve kirden arındırılmaktadır. Temizleme işlemi için bazı ürünler kullanılır.

  2. Kirpiklerinizin sıklığına, hacmine ve göz şeklinizin büyüklüğüne göre; S, M, L olarak üç adet silikon ped türünden uygun olanı, göz kapağınıza yapıştırılır.

  3. Kirpik lifting’i işleminin belli aralıklarla tekrarlanması işlemin kalıcılığını arttırır, keratin uygulaması sayesinde kirpikleri besler ve hacim kazandırır.

  4. Pedin üzerine yapıştırılan kirpiklere özel solüsyonlar sürülerek 2 kez 20 şer dakika bekletilir. Sonrasında kirpik boyası sürülerek 15 dakika bekletilir. Boya temizlenir ve kirpiklerden arındırılır

  5. Son olarak ped çıkarılır ve kirpiğe keratin uygulaması yapılır.

  6. Tüm işlemler ortalama 1 saat sürmektedir. Seyrek ve hacimsiz görünen kirpikler bu uygulamayla çok daha güzel bir görünüme kavuşur.

 

Kirpik Lifting Etkisi Ne Kadar Sürer?

Kirpikten kirpiğe değişiklik gösteren bir uygulamadır. Kimisi 2-3 ay kullanırken, kimisi 1 ay kullanabiliyor. Bunun muhtemel sebepleri;

Gittiğiniz merkezlerin kullandığı ürün ve malzemeden kaynaklı,

Kirpik yapınızdan kaynaklı,

Evde uygulamanız gereken bazı adımları uygulamıyor olmanızdan kaynaklı.

 

Uygulama Sonrası Bakım Önerileri Nelerdir?

Kirpik liting sonrası, ilk 24 saat su ile temas ettirmemenizi, banyo yapmamanızı öneriyoruz.

Yine bu süre zarfında makyaj yapmamanız ve makyaj temizleyicisi kullanmamanız, kirpik liftingin yapıldıktan sonraki ilk aşama için çok önemlidir.

Yağ bazlı temizleyiciler yerine su bazlı temizleyicileri tercih etmeniz de yararınıza olacaktır. 1 gün geçmesinin ardından dilediğiniz maskarayı sürüp yeni ve güzel kirpiklerinizle günlük yaşamınıza devam edebilirsiniz.

Kirpik liftingi bir kez yapıldıktan sonra seveceğinize çok eminiz.

Çünkü bu uygulamayı yaptırıp da mutlu olmayan insan çok nadirdir. Kirpiğinizin uzun olması için ipek kirpik’te olduğu gibi yeni kirpikler eklenmiyor.

Böylece göz kapaklarınızda ağırlık da yapmıyor.

Bakımı çok basittir, gece yatarken ve günlük yaşamınızda önerilen basit bakımları yapmanız yeterli olacaktır. Bunun dışında çok fazla dikkat etmenize gerek kalmaz.

Tırnak Detaylı Bilgi
Lazer Epilasyon Detaylı Bilgi
Medikal Cilt Bakımı Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.