MAKK SPOR

Performans

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:00 - 23:00 09:00 - 23:00 09:00 - 23:00
Crossfit

Crossfit

Crossfit bir Fitness şekli olup, kişilerin daha sağlıklı ve fit görünebilmek adına tercih ettikleri bir yöntemdir. Crossfit ile 10 temel özelliğin gelişimi planlanmaktadır. Güce dayalı bir egzersiz şekli olup amaç kişinin daha fazla dayanıklı bir vücuda sahip olmasını sağlamaktır. Crossfit ile kişilere; dayanıklılık, koordinasyon, denge, çeviklik, hız, esneklik, güç, iş yapabilme kapasitesi, kardiyovasküler kapasite gibi özellikler kazandırılmaya çalışılmaktadır.

Genellikle temel jimnastik hareketleri ile atletizm hareketlerini kapsayan bir egzersiz şeklidir. Bu egzersiz şekli tüm vücuttaki kasları çalıştırır ve denge kurmanızı sağlar.

 

Crossfit İle Vücudun Hangi Bölgeleri Çalışmaktadır?

Crossfit yöntemi ile vücudun tüm bölgeleri çalışmaktadır ve vücudun daha dirençli olması sağlanmaktadır. Kişiler bu egzersiz yöntemi ile kendi ağırlıklarını kullanarak çalışmalar yaparak daha dengeli ve kuvvetli olmayı hedeflemektedirler. Bu yöntem ile vücuttaki tüm kaslar çalışmaya başladığı için oldukça dayanıklı bir vücut yapısına kısa zamanda kavuşacaksınızdır. Crossfit yöntemi ile egzersizler de genellikle ağırlıklar kullanılmaktadır. Ağırlık kullanarak kas yapma yöntemi olarak da adlandırmak mümkündür.

Crossfit egzersiz yönteminin kısa zamanda çok fazla kişi tarafından uygulanmaya başlaması ile bu yöntem bir spor dalı olarak kabul edilmeye başlanmıştır. Bu dal için herhangi bir spor aletine gerek yoktur. Kişi kendi ağırlığı işle de spor yapmış ve kaslarını çalıştırmış olacaktır. Oldukça tercih edilen bir yöntem olup, vücudun dengesini ve kuvvetini direncini arttırmaktadır.

Fonksiyonel Egzersiz Detaylı Bilgi
Footbalance Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.