MAKK SPOR

Performans

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:00 - 23:00 09:00 - 23:00 09:00 - 23:00
Fonksiyonel Egzersiz

Fonksiyonel Egzersiz

Fonksiyonel egzersizler genellikle günlük hayatta yapılan hareketlerin çift eklemli olarak kullanılmasıdır. Yani bir egzersiz hareketini iki ekleminizi kullanarak yaptığınızda bu bir fonksiyonel hareket olacaktır. Diyelim ki squad hareketi yapacaksınız bu egzersiz hareketine bir de ellerinizi eklediğinizde bu egzersiz fonksiyonel egzersiz olacaktır.

Bu fonksiyonel egzersiz kasların çalışmasını sağlar ve kişilerin olduğundan daha direnç sahibi olmalarını sağlamaktadır. Aynı zamanda bir den fazla eklem kullanıldığı için esneklikte sizlere kazandıracaktır.

 

Fonksiyonel Egzersiz Faydaları Nelerdir?

Fonksiyonel egzersiz ile birden fazla ekleminizi kullandığınız için vücut içi dengenizi de oluşturmuş ve korumuş olacaksınızdır. Aynı zamanda fonksiyonel egzersizlerle dinç ve atlayıcı kuvvet özelliği de kazanmış olacaksınız. Sakatlanmaları da en aza indiren oldukça faydalı bir egzersiz yöntemi olup, sizlere pek çok fayda sağlamaktadır. Bu egzersiz yöntemi ile olduğunuzdan daha fit bir görünüme de kavuşarak sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz. Fonksiyonel egzersizi genellikle kol kası yapmak isteyen kişiler tercih etmektedir. Çünkü bu fonksiyonel egzersiz ile daha çok kol çalışılmaktadır.

Eklemlerinizi harekete geçiren bu egzersiz ile en çok kol bölgenizi aktif kullanmış olursunuz. Bu egzersizlerle kısa zamanda istediğiniz vücut formuna ulaşarak tüm kaslarınızı harekete geçirebilirsiniz. Daha dinç ve aktif bir yaşam sürerek sağlıklı yaşayabilirsiniz. Fonksiyonel egzersiz yöntemi ile daha fazla esneklik kazanarak vücudunuzun dengesini de kolaylıkla sağlamış olacaksınız. Bu egzersiz yöntemi size pek çok anlamda fayda kazandıracaktır.

Crossfit Detaylı Bilgi
Footbalance Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.