MAKK SPOR

Makk Spor ve Güzellik Salonu Blog

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:00 - 23:00 09:00 - 23:00 09:00 - 23:00

Makk Blog

Geri dön
Doğru Ve Bilinçli Fitness

01Mart

Doğru Ve Bilinçli Fitness

Kelime anlamı olarak fitness fiziksel uygunluk demektir. Yani günlük hayatta daha çok zindelik ve fiziksel uygunluk için yapılan egzersizlerin bütününe fitness denilmektedir. Doğru ve bilinçli yapılan fitness sağlıklı ve kaliteli bir yaşam sürdürmenizde büyük bir etkendir. Eğer sağlıklı bir yaşam sürdürmek istiyorsanız bilinçli spor ve bilinçli diyet yapmanız gerekmektedir.

Fitness yaparken meydana gelen değişikliklere örnek vermek gerekirse;

Uyku Düzeni

Spora ayırdığınız vakit sizin gün içerisinde daha planlı olmanızı sağladığı için uyku saatleriniz de düzene girecektir.

Yemek Düzeni

Spor sonrası kas depolarını ve kas hacmini arttırabilmek için bir beslenme uzmanı tarafından hazırlanmış beslenme programını uygulamanız gerekmektedir. Böylece sporla beraber ideal vücudunuza daha kolay ve daha sağlıklı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Psikolojik Durum

Yaptığınız spor hangi dalda olursa olsun antrenman esnasında hormon seviyenizde meydana gelen değişiklikler özellikle endorfin salınımı kendinizi daha zinde ve daha mutlu hissetmenizi sağlayacaktır. Böylece hayatınızda oluşan olumsuzluklara daha pozitif yaklaşabilirsiniz.

Vücut Sağlığı

Yaptığınız egzersizle beraber akciğerlerinizin oksijen kapasitesi artacak ve böylece nefes alışverişiniz düzene girecektir. Bu durum kondisyonunuzun artmasını sağlayacak ve yaşam kaliteniz yükselecektir.

Eğer tercihiniz fitness yapmaksa bilinçli ve etkili olması için alanında profesyonel eğitmenler eşliğinde çalışmanızı tavsiye ederim. Hepinize sağlıklı ve zinde günler…

Aerobik Fitness Eğitmeni

Fatma Menemenci

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.