MAKK SPOR

Spor

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:00 - 23:00 09:00 - 23:00 09:00 - 23:00
Zumba

Zumba

Son zamanlar da çok fazla tercih edilen bir egzersiz türü olan Zumba, aslında bir dans çeşididir. Genellikle bayanların tercih ettiği bir egzersiz türü olup, aerobik hareketlerinin müzik ile birlikte uygulanmasından oluşmaktadır. Hem dans ederek hem de kişilerin spor yaparak kilo vermesini sağlayan bir egzersizdir.

Zumba egzersizinin kişinin vücuduna pek çok faydası bulunmaktadır ve pek çok kası çalıştırmaktadır. Dünya çapında uygulanan bir egzersiz türüdür. Zumba ile müzik eşliğinde pek çok kasınızın çalışması ile daha dinç ve zinde hissedeceksiniz ve sağlıklı bir görünüme eğlenerek ulaşabileceksinizdir.

 

Zumba Egzersizinin Faydaları Nelerdir?

Zumba egzersizi oldukça eğlenceli bir egzersiz olup sizlere pek çok da faydası bulunacaktır. İlk olarak müzik ile yapılan bir egzersiz olduğu için sizlerin stres atmasını sağlamaktadır. Aynı zamanda koordinasyonunuzun gelişmesini de sağlamaktadır. Düzenli bir şekilde uygulandığından ve beslenmeye dikkat edildiğinde kişinin kilo vermesini de sağlamaktadır.

Vücudun kilo vermesi ile hareketlerin devamında sıkılaşmasını da sağlar. Her yaştan kişilerin tercih edebileceği bir egzersiz olan Zumba sizlerin oldukça eğleneceği ve aynı zamanda kilo vermenizi sağlayacak bir egzersizdir. 1990 yılından itibaren dünya çapında yapılmaya devam edilen bu Zumba egzersizini ülkemizde henüz yeni yeni uygulanmaya başlanmıştır. Fakat çok sevilmiş olup pek çok spor tesissinde farklı bir egzersiz dalı olarak da kişilerin hizmetine verilmektedir. Zumba ile kişiler stres atarak, eğlenerek kilo vermenizi sağlayan bir egzersiz yöntemidir.

Mat Pilates Detaylı Bilgi
Reformer Pilates Detaylı Bilgi
Fitness Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.