MAKK SPOR

Performans

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:00 - 23:00 09:00 - 23:00 09:00 - 23:00
Trekking

Trekking

Trekking doğa yürüyüşü olarak bilinen bir spor dalıdır. Genellikle gruplar halinde yapılan bir spor dalı olup, temiz hava ve doğa ile birlikte yapılan bu spor kişilerin hem egzersiz yapmasını sağlıyor hem de ruhen dinginlik kazanmalarını sağlıyor. Bu yürüyüş için yapmanız gereken tek şey yanınıza yeterli su ve besini almalısınız, daha sonra yürüyüş yapacağınız ortam göre giysilerinizin de doğaya uygun olması gerekmektedir. Olabildiğince hafif giysiler giymelisiniz.

Trekking yaparken gruplar halinde bu sporu yaptığınız için belirli zamanlarda da molalar vermeniz gerekecektir. Tamamen grup ile uyumlu bir şeklinde bu spor dalını yapmanız gerekmektedir.

 

Trekking Spor Dalı Nasıl Yapılmaktadır?

Trekking tamamen grup halinde yapılan doğayla iç içe bir spor olduğu için oldukça sağlık açısından faydalı bir spor dalıdır. Yavaş tempolu şekilde yapılan bir egzersiz olup sizlerin hem bedensel hem de ruhsal olarak sağlığınızı olumlu yönde etkileyen bir egzersiz çeşididir. Genellikle günübirlik yapılan bir egzersiz olup kişilerin tercihine göre kamp kurarak da yapılabilmektedir.

Trekking egzersizi belirlediğiniz güzergâha göre tırmanış, iniş ve yürüyüşlerle gerçekleşmektedir. Yürüyüşün yapıldığı bölge ve şartlara göre kişilerin zaman zaman zorlanabileceği bir egzersizdir. Bu yüzden de doğa için de yapıldığından tek olarak değil bir grup halinde bu egzersizin yapılması gerekmektedir.  Trekking ile kişiler genellikle her hafta düzenli bir şekilde gruplar halinde doğa yürüyüşlerine çıkmaktadırlar.

Crossfit Detaylı Bilgi
Fonksiyonel Egzersiz Detaylı Bilgi

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.