MAKK SPOR

Makk Spor ve Güzellik Salonu Blog

Hafta içi Cumartesi Pazar
09:00 - 23:00 09:00 - 23:00 09:00 - 23:00

Makk Blog

Geri dön
6’lı karın kaslarına ulaşmanın yolunu biliyor musunuz?

15Aralık

6’lı karın kaslarına ulaşmanın yolunu biliyor musunuz?

Dış karın kaslarını tanımlarken “Derinin hemen altında bulunur,” ifadesini kullanabiliriz. Derinin hemen altında bulunan bir diğer doku da yağ dokusudur. Yağ dokusu, deri ile kas dokusunun hemen arasında bulunur ve aslında bu doku, kullanılmamış enerjinin ileride kullanılabilmesi için depo edilmiş halidir. Eğer bu yağ dokusu yeterince ince değil ise kasları deriden uzaklaştıryor ve dışarıdan görülmesine engel oluyor.

Eğer karın kaslarını görünür hale getirmek istiyorsanız öncelikle hedefiniz vücut yağ oranını azaltmak olmalıdır .Bunu başarmak için yapmanız gerekenler;

Kilo vermeye başlamalısınız. Vereceğiniz kilolar yağ kitlesi olarak gidecektir. Bunun için ağırlık ve kardiyo çalışmalarını düzenli olarak yapmalısınız. Kardiyo, metabolizmanı hızlandıracak ve kalori yakmanızı sağlayacaktır. Ağırlık çalışması da kilo verirken kas kitlenizi korumaya yardımcı olacaktır.

Unutmamanız gereken başka bir nokta da yukarıda saydığımız tüm bu adımların uzun dönem sürdürülmesi gerektiği. Eminiz etrafınızda tuhaf ve sağlıksız diyetler uygulayarak çok kısa sürede kilo verenler vardır. Ama bu kişilerin çoğunun kısa süre içinde bu kiloları geri aldığını görüyor olmalısınız. Kaldı ki uzun dönem boyunca vücudunuzu gerekli gıdalardan mahrum bırakmayı denemeyiniz. Amacınınız fiziksel, psikolojik ve sosyal açılardan sürdürülebilir bir model inşa etmek ve onu korumak olmalıdır. Bu da zaman alan bir süreç. Acele etmediğiniz sürece , amacına mutlaka ulaşacaksınız.

Lütfen telefonunuzu dik konuma getiriniz.